Josef Ralt

Festőművész és művésztanár vagyok, 4 éve élek Budapesten. Több mint 30 éves tapasztalatom van a művészet tanításában, különböző szintű tanítványokkal. Foglalkoztam kezdőkkel, középhaladókkal és haladókkal is.

Művészeti tanulmányaimat az Avni Művészeti Intézetben, Tel Avivban, folytattam rajzolás és szobrászkodás szakirányban. A művészet tanítását a Művészet Boston College-ban (USA) sajátítottam el.

A most induló kurzusban, melynek címe: A forma hangja, a vízfestéssel, a belső érzések és a formák szubjektív oldalát hangsúlyozzuk ki.

Egy festmény- Egy alkalom: Fény és tér modern ábrázolása

2018.03.28.(csütörtök):

Festőtanfolyam kezdőknek és haladóknak – akrilfestékkel 40×50 cm-es farostra

Peter Wileman festményeinek újra gondolásával olyan alapvető technikákat gyakorolhatunk, mint a festőkés és ecset használata egy képen belül.
Lehetőség van két kép elkészítésére is, ha gyorsabban haladsz, mert az alkalmazott festéstechnika ez lehetővé teszi számodra. Természetesen egy képben is elmélyedhetsz, az egyéniségednek és a megélendő „pillanatnak”megfelelően.
A kép festésével megismerjük az akriltechnika lehetőségeit, az ecsethasználat apró trükkjeit és magunkba szívjuk az alkotás örömét!

Pár óráig ne keressetek, nem leszünk itt!– Kalocsai Zoltán festőművész

A tanfolyamaink helyszínein a résztvevők a bolti árainkból 15% kedvezményt kapnak!

Egy festmény- Egy alkalom: Velence

2018.03.22. (csütörtök)

Festőtanfolyam kezdőknek és haladóknak – akrilfestékkel 30×40 cm-es farostra.
Fritz Thaulow festményének másolásával mit gyakorolunk? Van az a pillanat, amikor már égnek a lámpák, de még nem bújtak elő az árnyékok a zugokból. A színeket finoman áthangoló derengés tünteti el a formákat.
Mi tudjuk, a lényeg a festésen van! Pár óráig ne keressetek! Nem leszünk itt! 🙂

Pár óráig ne keressetek, nem leszünk itt! – Kalocsai Zoltán festőművész

Fesd át az életed! – Kalocsai Zoltán festőművész

Egy festmény – Egy alkalom: Tekintetbe vett tekintet

Festőtanfolyam kezdőknek és haladóknak – akrilfestékkel 30×40 cm-es farostra vagy kasírozott vászonra, aranymetál használatával.

Sandra Rettori festményének másolásával mit gyakorolunk? Aranyozás, akvarell és festőkés technika: ezek a megtanulandók. A lényeg a festésen van! Pár óráig ne keressetek! Nem leszünk itt!

Fesd át az életed! – Kalocsai Zoltán festőművész

Egy festmény- Egy alkalom: Virágcsendélet

Festőtanfolyam kezdőknek és haladóknak – akrilfestékkel 30×40 cm-es farostra .

Kedves Festőtársaim, tovább tágítjuk ismereteink határait. MacLeod képének újraalkotása közben kipróbáljuk, milyen hatásokat érhetünk el, amikor a farost érdesebbik felére festünk.
A kép festésével megismerjük az akriltechnika lehetőségeit, az ecsethasználat trükkjeit és magunkba szívjuk az alkotás örömét!

Fesd át az életed! – Kalocsai Zoltán festő

Este-MacLeod-Nighttime1csüt.jpg

Egy alkalom – Egy festmény: Akril és Metál

2018. január 18. (csütörtök) 14:00-tól 17:00-ig:
Egy festmény- Egy alkalom: Akril és metál – festőtanfolyam kezdőknek és haladóknak.

Fesd át az életed! – Kalocsai Zoltán festő

csütörtök 18.jpg