Festőművész

Szentendre

Könnyű helyzetben vagyok, hiszen akik eljönnek a tanfolyamaimra hozzák nyitottságukat, bennük lévő alkotóvágyukat. Képességükhöz hozzátéve egy csipet festészeti gondolkodást, technikai ismeretet hamar rájönnek, egy mintakép megfestésével tanuljuk megismerni: Önmagunkat. Biztosabbá válik a kezünk, biztosabbá az önbizalmunk. Hosszú évek oktatási tapasztalatával látom, hogy a kreatív gondolkodást, a festeni tudást és a lelkünket együtt fejlesztve lehet örömmel festeni.
Átfogó művészetei ismereteket szerzünk, híres festők „testébe” bújunk. Elemzünk – vajon én is így csinálnám?
Szakmailag méltán elismert kollégáim munkája: a rajzolni és festeni Tudás emeltszintű megadása. Nekem is hálás feladat jutott: a kezdők és a haladó örömből festők vizuális gondolkodását fejleszteni, anyagismereti tudásukat mélyíteni. Aki hozzám jön, annak szabadabb szemléletet, önálló munkára való képességet tanítok.
„Fesd át az életed!”® – Kalocsai Zoltán paint coach

Életfa

Kiállítások:
1984 Emődi Tanácsháza-a Faluban egyértelmű lett: festő lesz a gyerekből
1984 Miskolci Téli Tárlat – Hivatalosan „bezsűrizett” alkotó lettem
90-es évek Csoportos kiállítások hozománya: közönségdíjak, be nem fogadások, elismerés és szakmai díjak – egy érdekes szakasz volt az életemben. Művészi fejlődés, illusztrálás, a Galaktika Díj kiérdemlése, amire e legbüszkébb voltam.
A 2000-es évek elején rengeteg csoportos kiállítás, mert mindig is jobban tetszett, amikor erősítettük egymás alkotásait. Most csak pár eseményt emelnék ki, lehet néhány fontosat kifelejtettem, de mindig a készülődés a megmérettetésre jobban izgatott, mint a pontos számvetés, majd a homlokomra csapok, ha fontosak és kedvesek eszembe villannak vagy emlékeztettek rá.
2001 Csók István Galéria, Budapest
2003 Pro Arte Galéria, Kaposvár
2004-2006 Bank Center és Szalóky Galéria, Budapest
2004 Bálint Zsidó Közösségi Ház
2004 Volsbank Galéria, Budapest
2005 Duna TV Galéria, Budapest
2005 Radisson SAS Béke Hotel, Budapest
2006 Virtuális kiállítás Zürich, Svájc
2006-2008 Lurdy Galéria, Budapest
2007 Fortis Bank Galéria, Budapest
2009 Önarckrém AGORA Galéria, Szombathely A legfrappánsabb című kiállításunk, az érdem Szabó Sipos Barnáé
2010-2012 Aquincum Galéria, Budapest Évzáró kiállítások a Baráttal
2011 Tető Galéria
2013 „Egyébként az Élet szép…” B55 Kortárs Galéria, Budapest
2014 Ruba Art Longue, Vác
2014 Galleria de Marchi „Little Treasures”, Bologna – Premio della Critica – A kritika díja
2015 Palazzo della Bella San Valentino, Vico del Gargano
2015 „Mester és Margaréták” B55 Kortárs Galéria, Budapest – eddig a kedvenc kiállításom a tanítványokkal együtt. Mosolygó emberek, 176 festmény, együttlét 
2016, november SCH Galéria, Budapest Most ez a „legfontosabb”, mert ez még csak lesz, ezért lehet-kell rá festeni!

Lent